Jak kupić ubezpieczenie przez internet

przez | 1 listopada, 2017

Czy ubezpieczanie się przez Internet jest bezpieczne?
Tyle się mówi o sieciowych przestępstwach, o firmach istniejących tylko w rzeczywistości wirtualnej, polujących na naiwnych i niezorientowanych klientów. Jak się przed nimi strzec? Czy wykupowanie polisy za pośrednictwem Internetu nie jest w dzisiejszych czasach zbyt ryzykowne?
Wybór polisy na życie to nie nabycie apaszki w e-sklepie czy zrobienie zakupów spożywczych, zamawianych z dostawą do domu, wprost z wybranego przez nas marketu. Decyzja o ubezpieczeniu może zaważyć o naszym funkcjonowaniu, leczeniu, o naszej ewentualnej hospitalizacji czy też o zwrocie kosztów pobytu w szpitalu, w sanatorium, na rehabilitacji. Dlaczego więc wiele towarzystw ubezpieczeniowych zdecydowało się umożliwić załatwienie tak istotnych formalności na drodze kontaktu niebezpośredniego? Odpowiedź jest prosta: z oszczędności.
Firmy nie muszą wówcza zatrudniać wielu agentów, czekających na zainteresowanie petentów w wynajętych biurowcach, przy odgórnie zakupionych biurkach i komputerach. Cięcie kosztów na ilości personelu i wielkości lokalu spółki, opłaca się zwłaszcza niedużym ubezpieczycielom, dopiero wchodzącym na polski rynek. Ich oferta jest kierowana głównie do osób młodszych, biegle poruszających się po zasobach sieci. Wszystkie sprawy związane z treścią polisy, warunkami jej funkcjonowania oraz zakupu, znaleźć można na stronie www wybranej firmy, a szczegółowe dane pokazują się po kliknięciu w konkretną zakładkę. Oc przewoźnika przez Internet, dodatkowo, cechuje się minimalizacją spraw formalnych. Nie musimy specjalnie jechać do siedziby TU, czekać na rozmowę z agentem i spędzać kilkadziesiąt minut na podpisywaniu pliku dokumentów.
W sieci internetowej wystarcza wpisanie naszych namiarów, zatwierdzenie warunków umowy, a następnie kilkudniowe oczekiwania na korespondencję, w której znajdziemy wszystkie zaakceptowane przez nas ustalenia, sygnowane podpisem danej firmy. Zaświadczenia o wpłacie składek ubezpieczeniowych drukujemy osobiście i gromadzimy jako potwierdzenie naszych więzi z TU. W otrzymanych listownie dokumentach, znaleźć się musi zapewnienie, iż nasze dane personalne są należycie chronione, a jako nabywcy polisy możemy liczyć się z dyskrecją firmy, z dostępem do bezpłatnej infolinii, a nawet do atrakcyjnych zniżek, gdy – po jakimś czasie – zdecydujemy się nabyć kolejne ubezpieczenie. Np. dla naszych bliskich.
By ustrzec się od nieporozumień czy machlojek, najlepiej zdecydować się na sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe. Te renomowane, z długoletnią tradycją. A także na te, które od dłuższego czasu, rzetelnie dbają o bezpieczeństwo naszych przyjaciół i znajomych. Powodzenia w wyborach!