Jak chronić i przyspieszyć komputer

przez | 11 listopada, 2011

Jak chronić i przyspieszyć komputer

Komputer może zwolnić ze względu na szereg czynników lub przyczyn. Obecnie stało się obowiązkowe wykonywanie bieżących remontów i zadań związanych z obsługą komputera. Jeśli nie wykona wymagane zadania obsługi komputera w czasie może wystąpić problem powolnego komputera. Czynniki takie jak wirusy komputerowe, awaria sprzętu, niskie problemy z pamięcią i wielu innych powodów może mieć wpływ na wydajność systemu. Niektóre z punktów bardzo istotne są wymienione poniżej.

Odinstaluj niechciane programy

Pamiętaj, nie wszystkie programy zainstalowane w komputerze są naprawdę potrzebne i są dobrze przetestowane i korzystne dla twojego komputera. Jeśli spojrzeć na listę zainstalowanych programów w komputerze można zauważyć, że niektóre z nich nie są naprawdę potrzebne. Proponuję usunąć wszystkie takie programy z komputera i przyczyniają się do niech to jeszcze lepiej. Jest to bardzo cenny punkt do wykorzystania jako mniej, jak to możliwe programy, jeśli naprawdę chcesz zachować dopasowanie komputera przez dłuższy czas.

Wirusów komputerowych i innego złośliwego oprogramowania

Wirusy komputerowe są największym wrogiem i najważniejszych czynników, które mogą wpływać na komputerze poważnie. Wirus może spowolnić pracę komputera w jakimkolwiek stopniu. Oprócz spowolnienia systemu wirusy i inne złośliwe oprogramowanie może uszkodzić komputer na wiele sposobów.

Najlepszym rozwiązaniem dla wyeliminowania wszelkich wirusów i innego złośliwego oprogramowania jest zastosowanie najnowszych i zaktualizowany program antywirusowy. Oprócz programu antywirusowego trzeba także wykonać jakieś wiarygodne programy antyszpiegowskie i złośliwym. Istnieje kilka wielkich takich programów dostępnych w internecie jako freeware. Jednym z najlepszych przykładów jest-Mbam z malwarebyte org. Z pewnością godny zaufania program.

Pamięć zagadnień związanych

Jeśli używasz 256 lub nawet 512 MB pamięci RAM Jestem pewien, że będzie doświadczenie powolny komputer i inne problemy w komputerze. Choć Windows XP można uruchomić tylko na 256, a nawet Microsoft sugeruje tym samym, jednak jeśli używasz systemu Windows XP tylko na 256 spowalnia ogólną wydajność.

Najlepszym rozwiązaniem jest modernizacja RAM do 1 GB. Możesz również skorzystać z dodatkowej pamięci RAM z już istniejącym.

Uszkodzenie sprzętu

Sprzęt może wpływać na wydajność komputera bez żadnych wątpliwości, jeśli są one uszkodzone, uszkodzone lub niezgodne. Możesz także doświadczenia takich kwestii, jak BSOD i zamrażanie komputer, jeśli używasz niezgodne sprzęcie.

Wymiana jest najlepszym rozwiązaniem uszkodzonego elementu sprzętu. W przeciwnym razie z czasem może to mieć wpływ lub uszkodzone pliki systemowe, jak również.

Sterowniki urządzeń
Każdy uszkodzony lub niezgodny dysku urządzenie może powodować takie same objawy chorobowe, jak wadliwy sprzęt nie. Odinstaluj i zainstaluj ponownie wszystkie takie uszkodzone sterowniki z komputera. Najnowsze sterowniki i poprawki można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej producenta.

Ciepła zagadnień związanych

Jeśli komputer zostaje podgrzana może wpłynąć na cały system. Sprawdź, czy wszystkie wentylatory w tym CPU i PSU są w stanie pracy, czy nie.

Efekty wizualne

Można zmniejszyć efekty wizualne w systemie Windows w celu zwiększenia prędkości. Ograniczenie niektóre efekty wizualne z pewnością pomaga przyspieszyć wolny komputer.

Corrupt OS plików lub OS zagadnień związanych

Uszkodzony system nie może działać szybciej. Upewnij się, że jeśli system operacyjny nie jest uszkodzony i działa poprawnie. Jest to jeden z najważniejszych czynników w przypadku napotkania problemów z komputerem powoli w sposób ciągły.