Ubezpieczenie dziecka na wyjazd

przez | 18 października, 2017

Jak ubezpieczyć dziecko na wyjazd na obóz sportowy?

Delegujesz swoją pociechę na obóz sportowy czy kolonie? Czy szkolne ubezpieczenie NNW wystarczy? Podpowiadamy, w jaki sposób sprawdzić, czy organizator ma odpowiednie polisy i w jaki sposób pomocniczo ubezpieczyć dziecko.

Jakim sposobem sprawdzić organizatora wyjazdu dla dzieci?
Sprawdź dokładnie, czy organizator kolonii lub obozu znajduje się na stronie internetowej kuratorium oświaty i czy osoby, którym polecasz pieczę nad dziećmi, posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Jeżeli dziecko wyrusza z biurem podróży, warto sprawdzić, czy jest ono członkiem jakiegoś ze stowarzyszeń branżowych. Powinna to być ogólnopolska organizacja np. Polska Izba Turystyki, czy też jedno ze stowarzyszeń regionalnych.Dobrym źródłem danych o firmach organizujących wycieczki dla dzieci jest Internet. Spytaj ponadto o poglądy innych rodziców, którzy korzystali z propozycji danego podmiotu. Od nich dowiesz się zdecydowanie więcej o mentorach. A jeśli znasz opiekunów, z którymi jedzie twój potomek, z na pewno zlecisz im ochronę z większym zawierzeniem.

Ubezpieczenie organizatora wyjazdu
Większość organizatorów ma raptem OC na rower, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, z którego odszkodowanie wypłaca się, kiedy np. dziecko złamie kończynę lub dozna innego urazu. Wielkość odszkodowania zależy od sumy ubezpieczenia polisy NNW i wielkości procentowego uszczerbku na zdrowiu. Dopytaj przeto organizatora, na jaką sumę zabezpieczył dzieci i jakie są warunki ubezpieczenia.Ubezpieczalnie często czynią w tym miejscu pokaźne oszczędności i wybierają najtańszą odmianę ochrony, która w rzeczywistości może okazać się pozorna. Nawet jeżeli w razie wypadku ubezpieczający zrealizuje zadośćuczynienie, to może ono być nadzwyczaj niskie.