Ubezpieczenie mieszkania w bloku

przez | 26 czerwca, 2018

W chwili obecnej, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest ubezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega jedynie na tym, że w większości przypadków, piecza, jaką dają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie chroni interesów posiadaczy prywatnych lokali. Wskazane jest ponadto rozważyć wykup indywidualnego ubezpieczenia lokum, bowiem, polisy ubezpieczeniowe, jakie są wliczone w czynsz, są stanowczo gorszą opcją dla propozycji, jakie obrazujemy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym elementem, który powinniśmy mieć na uwadze szukając lepszego zabezpieczenia mieszkania w bloku, jest aspekt ochrony. Umowy ubezpieczeniowe, jakie mają spółdzielnie czy wspólnoty, umożliwiają odbudowanie czy reperację głównych murów budynku czy części wspólnych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest sytuacja, jak pożar lub wybuch gazu zaistniały z winy wspólnoty. W tym razie szkody poniesione przez posiadaczy lokali pozostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej OC wspólnoty czy spółdzielni.
Jednakże w umowach, które mają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o mieszkaniach prywatnych. Takich wypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za wypadek w lokalu prywatnym jest jednakże bardzo niewiele. A jeżeli już się zdarzy tak, iż ubezpieczenie kupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, ochrania interesy indywidualnych posiadaczy lokali, to sumy ubezpieczeniowe są śmiesznie niskie. Przez to, każdy właściciel nieruchomości, musi sam zapewnić sobie ubezpieczenie zakupując najlepsze ubezpieczenie lokalu, które będzie miało najszerszy zakres zabezpieczenia z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Kierunek ochrony, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  podstawowych ryzykach i nie gwarantuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Podpisując u nas propozycję indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, zdobywają Państwo w standardzie obszerny pakiet usług Assistance. W ten sposób, gdy miejsce zamieszkania nie nadaje się do wykorzystywania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina powinno liczyć na zameldowanie w hotelu nieraz do 90 dni albo nawet transport ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
Powtórzymy w skrócie to, co powinno zawierać najciekawsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całkowitej rekompensaty krzywd w lokalu, na wypadek gdyby spółdzielnia lub wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w którym mieszkasz (ubezpieczenie murów);
·    pewność zabezpieczenia wszelkich elementów mieszkania (nie tylko murów, ale ponadto umeblowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot wydatków poszukiwania przyczyny szkody, gdy nie wiadomo skąd na przykład kapie woda;
·    pomoc w zawikłanych warunkach – np. zakwaterowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia dachu nad głową bądź pomoc hydraulika, gdy pękła uszczelka;
·    gwarancja odpowiednich relacji z sąsiadami, na wypadek szkód spowodowanych w ich mieniu – między innymi zalanie sufitu czy naruszenie zaparkowanego auta przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona przyjmowana przez banki, jeżeli Twoje mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu.

Niewątpliwie, że stosowne zabezpieczenie dachu nad głową nie jest sprawą łatwą. Kalkuluje się poświęcić nieco czasu na odnalezienie porządniej propozycji gdyż można wyselekcjonować perełkę dla siebie – czyli duży zakres ochrony w interesującej kwocie. Zalecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu policzymy Państwu polisę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą propozycję.