Ceny ubezpieczenia OC

przez | 26 września, 2017

Co wpływa na cenę ubezpieczenia auta i po co w ogóle porównuje się oferty?
Na cenę ubezpieczenia oddziałuje niezwykle dużo elementów, takich jak marka auta, pojemność silnika, wiek posiadacza pojazdu, lokalizacja, gdzie wykorzystuje się auto. Ponadto rynek ubezpieczeń jest w nieprzerwanym ruchu, co znaczy, iż stawki często się zmieniają. Jak zatem sprawdzić cenę i wybrać właściwą ofertę?

Od czego zależy cena OC lub AC?Ostateczna cena polisy ubezpieczeniowej pojazdu zależy od tego, jaki samochód chcesz ubezpieczyć, ile masz lat, czy miałeś w minionych latach stłuczkę i od Twoich oczekiwań w stosunku do propozycji. Jeżeli chcesz kupić samo OC, zapłacisz najmniej. Jednakże ubezpieczenie obowiązkowe nie zapewni Ci pełnej ochrony, nie obejmuje wszak sytuacji, w których to Ty, jako sprawca wypadku będziesz potrzebował naprawić pojazd, nie zabezpiecza od niebezpieczeństwa kradzieży. Stąd też wielu posiadaczy samochodów decyduje się na pakiet OC i autocasco, który może osobiście dobrać do swoich potrzeb. Możliwości istnieje multum.

Jakie dane są potrzebne do obliczenia składki OCP?żeby przygotować propozycję, ubezpieczalnie muszą dość dobrze Cię poznać – Twoją historię ubezpieczeniową i potrzeby, jeżeli nabywasz pakiet OC/AC. Powinno się, wobec tego wpisać sporo informacji do formularza, jaki będzie podstawą do przygotowania indywidualnej propozycji.
Pamiętaj, że to co dla Ciebie zdaje się nieistotne, dla towarzystwa ubezpieczeniowego stanowi istotne dane. Na ich podstawie szacuje ryzyko ubezpieczeniowe, jakie poniesie w skutek prawdopodobnej kolizji.  Nawet delikatna zmiana w przedłożonych danych może w sporym stopniu zmienić finalną propozycję, ponieważ nawet dane układają się na obliczane ryzyko, które TU wliczają w swoje opłaty. Wskutek tego jeżeli nie masz pewności, co wpisać w formularz, nie spekuluj odpowiedzi, ale sprawdź ją, a w razie wątpliwości skonsultuj z doradcą. Pamiętaj, iż wyłącznie przekazanie prawdziwych informacji pozwoli TU na przyrządzanie rzetelnej propozycji.
Samodzielne zapełnienie kolumn zajmie zaledwie kilka minut! Wbrew pozorom to niezmiernie proste. uprość sobie zadanie i przygotuj stosowne dane od razu -numer rejestracyjny, datę końca ubezpieczenia, numer VIN – to te najważniejsze. Zastanów się dodatkowo, które uzupełniające ubezpieczenie byłoby Ci potrzebne. Jeżeli trzymasz pojazd pod domem w niebezpiecznej dzielnicy, może przydałoby Ci się ubezpieczenie od ukradnięcia pojazdu. Gdy często jeździsz po Polsce – być może truck assistance z możliwością holowania?

Po co porównywać propozycje i jak wybrać tę najlepszą?W zależności od ubezpieczyciela ceny mogą się różnić. Gdy gubisz się wśród informacji, od czego zależy suma ubezpieczenia auta, skorzystaj z naszej porównywarki, aby zidentyfikować jak najwięcej ofert w krótkim czasie. To idealny sposób, żeby błyskawicznie obadać propozycje z wielu firm. W przeciwnym razie na własną rękę musisz zaglądać na strony pojedynczych firm i za każdym razem wypełniać kalkulator, aby móc porównać propozycje.