Jak Kupić ubezpieczenie w Wefox

przez | 16 stycznia, 2017

Jak kupić dobre ubezpieczenie oc Dane nie pozostawiają żadnych złudzeń: przez ostatnie cztery lata z naszego rynku ubezpieczeniowego wycofało się aż sześć międzynarodowych graczy. W zamian pojawił się wyłącznie jeden nowy – brytyjskiego pochodzenia Prudential. To jedynie potwierdza, że polski rynek wstąpił w fazę konsolidacji. Wydawać by się mogło, iż nie będzie na nim w tej chwili miejsca dla nowychtowarzystw ubezpieczeniowych. Nic bardziej błędnego. Do startu szykuje się oryginalny gracz.
Mowatu o Wefox Szczecin .Wprawdzie sama nazwa niedużo mówi, ale owy zakłd ubezpieczeń to autentyczny ubezpieczeniowy start-up, który został założony dwa lata temu przez grupę finansistów z doświadczeniem pozyskanym w wiodących skandynawskich instytucjach finansowych takich jak np. Saxo Bank. Jednostka ta rozwija się wyjątkowo szybko. Zainicjowała już sprzedaż polis w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Teraz Ubezpieczenia Gefion szykuje się do rozpoczęcia ekspansji w Polsce i już jest dostępny w coraz większej ilości miast.
Z ówczesnych uzgodnień wynika, że Duńczycy, którzy są właścicielami wefox, będą chcieli w Polsce zdublować wzorzec, który zastosowali, wstępując do innych państw. Umowy ubezpieczeniowe będą koordynowane przez jednego partnera, który będzie piastowałrolę przedstawiciela na Polskę. Pozostała nim spółka Wefox z łódzkiej Żychliny, na której czele stoi Ignas Panka.
Swoją drogą ubezpieczenia są rynkiem, w którym innowacje mająmożliwości, by zmienić zasadygry konkurencyjnej. Potrzebuje to od ubezpieczycieli zaplanowanienowych form działania. Osią rozwoju zakładów ubezpieczeniowych są innowacje, doświadczenia klienta i oryginalne kompetencje pracowników. Potencjalnie łatwiej i szybciej mogą to zrealizować nowi gracze, więc jest dla nich miejsce na rynku ubezpieczeń.