Własny biznes

przez | 18 kwietnia, 2015

Handel internetowy

Myślisz o własnym własnym biznesie? Własny biznes to na pewno sprawa dla ludzi odważnych.
Biznes zawsze wiarze się z ryzykiem. Może nie wyjść… Dlatego należy wszystko dokładnie zaplanować. Najprzód pomysł na biznes. W tym artykule skupimy się na hadlu internetowym.
Twoj własna firma handlowa, sprzedajaca towary przez internet.

1. Skad brać artykuły?
Musisz mieć kilku dostawców, którzy zaoferuja Tobie towar po atrakcyjnej cenie. Tj. Taka cena która pozwoli nałożyć Ci jak największa marże. W dobie internetu powstały takie portale jak alibaba. Więc z łatwościa możesz importować towar z chin. Druga możliwość to import towaru z anglii. Wybór należy do Ciebie.

2. Gdzie wyprzedawać towary?

Najakuratniej sprzedać zaczac na allegro. Stawianie od razu swojego sklepu to ryzykowny krok. Musiałbyś dużo wydać na marketing. Ale jest też inna opcja. Sprzedawać na allegro i w sklepie internetowym. Allegro gwarantuje reklame Twojej witrynie. Z czasem będziesz sprzedawał tylko za pośrednictwem sklepu internetowego. Poczatek jest najtrudniejszy i dlatego trzeba postawić na marketing. Reklama np. W google adwords to dobry pomysł. Do tego pozycjonowanie witryny które najlepiej zlecić osobnej firmie. No chyba,że się na tym znasz.

3. Odnajdź e miejsce dla swojego biznesu

Z cała pewnościa w internecie działa mnóstwo sklepów internetowych. Dlatego konkurencja jest wysoka. Masz dwoje możliwości, albo będziesz sprzedawał tanio. Druga możliwość to znalezienie niżowej branży. Jeżeli jesteś sprytny to coś wymyślisz.

4. Marketing to podstawa

niej znane formy marketingu. Marketing to nie tylko bilboard na ulicy. Istnieją tak,że mniej znane formy marketingu. Te formy marketingu są równie skuteczne co tradycyjne. W dzisiejszych czasach kiedy konkurencja „nie śpi” trzeba sięgać do niecodziennych metod reklamy. Dlatego te „nowe” formy marketingu powinieneś znać jeśli myślisz poważnie o własnym biznesie

Czy wiesz co to jest marketing wirusowy?

Jeśli należysz do grona osób jakie nie znają tego pojęcia to wyobraż sobie,że reklama to wirus i jest ona sama rozpowrzechniana przez użytkowników. Poddam przykład śmieszne zdjęcie jest udostępnione przez tysiące użytkowników facebooka

W dzisiejszych czasach podstawą jest posiadanie firmowego bloga czy fanpage na facebooku Dlatego warto w stategii marketingowej Twojej firmy ująć marketing wirusowy.

Oczywiście nie każda treść może być „rozpowszechniana jak wirus”. To musi być na pewno coś unikalnego. Coś co zainteresuje użytkowników

Marketing szeptany

To rodzaj marketingu polegający na dotarciu do odbiorcy w sposób bezpośredni np. za pomocą rozmowy wyglądającej na spontaniczną i naturalną.

Przykład marketingu szeptanego to zlecenie pracownikom biura rozmowy na temat nowego towaru przy klientach.

Jeśli masz własny biznes to spróbuj zastosować któryś z przedstawionych metod reklamy